Zakázkový 3D tisk

Poptat tisk

3D tisk

Zabýváme se 3D tiskem z plastových materiálu. Tiskneme na ploše 25x21x21 cm. Používáme přitom různé materiály, různého barevného odstínu. Jsme schopni navrhnout 3D model a po schválení zákazníkem následně vytiskneme.

Nejčastěji používáme tyto materiály:

PLA je nejčastější a nejpoužívanější materiál ze kterého tiskneme. Tento materiál používáme i pro rapid-prototyping z důvodu detailního tisku součástí.

PETG používáme převážné pro takový tisk, kde je zapotřebí vyšší pevnost a vyšší tepelná odolnost vůči PLA. Např. z toho materiálu tiskneme kryty nebo méně namáhané mechanické součástky.

ASA používáme pro tisk součástí které kombinujeme s vyhlazením pomocí acetonových výparů. Po této kombinaci dochází na vytištěném modelu k zahlazení vrstev a k hladkému a lesklému povrchu.

Hustota výplní:

0 – 5% –  používáme jen zřídka, např u dílů kde je zapotřebí mít dutý díl, ale je zapotřebí zesílit tloušťku aby nedošlo k poškození.

10% – 30% – používáme u 95% všech vytištěných dílů.

40% – 100% – používáme dle potřeby a typu vytištěného modelu. 100%  výplň většinou používáme u malých částí kde dochází k namáhání nebo v užších místech, kde hrozí ulomení.

3D sken

Jsme schopni vytvořit základní 3D sken pomocí fotogrametrie. Výsledek je adekvátní použité technologii. Skenujeme malé díly, ale budeme také schopni nabídnou skenování postav, respektive busty, kterou následně vytiskneme, či odlijeme z neželezných kovů.